Sideways.cz

Když potřebujete odvézt děti do školy…

Čtyřdvéřovým autům se nedá odepřít jejich praktičnost. Určitě to pochopí především ti, kteří se někdy snažili dostat někoho na zadní sedačky 200SX nebo AE86. A čtyřdvéřová auta jako Lancer Evo nebo Impreza STi vás dokonce dokáží i náramně pobavit. Existují ale sedany, kterými můžete dovézt děti do školy bokem?

Odpověď je jednoduchá: samozřejmě, že existují. Každý, kdo někdy viděl například takovou M5 v akci moc dobře ví, že i dvoutunový sedan dokáže zázraky, když se mu šlápne na krk. Ale má člověk na výběr, pokud chce RWD sedan, ale nemůže si dovolit auto jako je právě M5? Odpověď je stejně jednoduchá, jako dříve: ano. Pokud vám tedy nevadí volant na opačné straně…

Tou odpovědí jsou japonské sedany jako Toyota Chaser či Nissan Laurel. Jsou vybaveny stejnými přeplňovanými šestiválci, které najdete v autech jako Nissan Skyline a nebo Toyota Soarer a stejně jako tyto kupé můžete i ze sedanů vydolovat nesmyslný výkon. Jeden takový JZX100 Chaser z Austrálie dnes máme i zde.

I když jsou driftující sedany v Japonsku stejně populární jako dvoudvéřové kupé, jejich obliba ve zbytku světa zaostává. Těžko říct, proč tomu tak je, i když například poslední mistr D1GP získal titul právě za volantem JZX100. Storm z Queenslandu ale patří k těm, kteří se kouzlem velkých čtyřdvéřových monster nechali unést a jeden opravdu zachovalý kousek si z Japonska pořídil. Co vše s ním udělal se můžete dočíst ve speclistu.

Specs
1997 JZX100 Chaser Manual
T&E Skirt kit
3″ Titanum exhaust
2 way LSD
JIC FC coilovers
JIC arms and rods
JIC strut braces
Cusco sway bars
Solid bushes
Solid Diff mount
TRD short shift
Blitz Cooler
TRD Triangle Brace
DoLuck monkey brace
DoLuck Chassis braces
18×9.0 +30 Buddy Club rims

 

3 Responses to “Když potřebujete odvézt děti do školy…” (post new)

  1.  

    Yesssssss..Něco pro mně

  2.  

    Radost chodit do skoly na takom aute a este bokom.

  3.  

    Jo, jak říkám Nissan Cefiro rulezz

Leave a Reply