Sideways.cz

Dorifto Garage – DG

CDS se nám po prvním a druhém závodu opět rozjíždí a spolu s ní po zimě ožívá i Sideways.cz, v tomhle článku se ale tak trochu vrátíme do roku minulýho. Loni v létě jsme totiž navštívili dílnu Dorifto Garage, ale bohužel k sepsání tohoto článku jsem se dostal až teď.

Dorifto jsou neuvěřitelně všestranná parta, určitě jste na našich stránkách viděli některé z jejich peckových videí, za kterými stojí jmenovitě Josef „Chose“ Šíma. Hoši ale hlavně už několik let na české drift scéně úspěšně reprezentují japonské vozy a také provozují autodílnu, kde zúročují své zkušenosti ze závodů.

Když jsme přijížděli do Horoměřic, kde DG sídlí, nevěděl jsem upřímně co čekat. Sledoval jsem tedy prostě navigaci, která mě zavedla až na nádvoří servisu, které bylo poseté japonskou technikou, nejrůznějšího druhu.

Bohužel jseme si na návštěvu vybrali pátek před posledním závodem sezóny. Dorifto minulý rok nově v CDS nasadili Nissan S14.5 s motorem RB26 DETT, kterou řídí Kryštof Kokožka, ta jim ale celou sezónu připravovala pěknou řadu starostí, tady se akorát dokončuje výměna tří-lamelové spojky. Mimo to se ještě hlavní mechanik Petr Mülhau občasně zúčastňuje se svojí daily S14 200Sx.

pozn. redaktora: Pro letošní rok už to moc daily neni.

I přes značný množství práce si na nás Petr udělal chvilku aby nám vše ukázal a vysvětlil. Jak bylo od první chvíle patrné, všichni zde berou svojí práci vážně a hlavně pečlivě. Začali jsme jak jinak, než kanceláří. Právě zde každý projekt začíná, vše je limitováno pouze fantazií a finančními prostředky zákazníka.

DG disponují plně vybavenou dílnou, problém nejsou mimo bežné práce, přestavby na LHD, úpravy, nebo dokonce celé swapy motorů, zde…

Se akorát dokončují práce na motoru CA18DET. Dorifto mají zkušenosti i s wankely, v pozadí stojí Mazda majitele který už několikrát naletěl samozvaným odborníkům, po opravě u DG ale rotujícímu trojúhelníku opravdu podlehl a spolu s ním částečně jeho přední nárazník a tak se brzy vrátil pro komplexnější úpravy.

Třešničkou celý prohlídky pak byl Skyline GT-R, který DG jako první importovali do ČR a nyní ho právě přestavují na levostrané řízení.

Tímto bych chtěl Dorifto Garage poděkovat za jejich čas a popřát jim hodně štěstí v sezóně 2011, myslím, že nás mnohým překvapí.

Dorifto Garage WEB

Text: Lukáš Kaňa
Foto: Martin Biroš

 

One Response to “Dorifto Garage – DG” (post new)

  1.  

    hezký článek, jen škoda, že se Stariony nechtěj mít nic společného :)

Leave a Reply