Sideways.cz

C2 Auto AE86

AE86 může za svou extrémní popularitu na západě v posledních zhruba pěti letech poděkovat především driftům. Díky všem těm článkům v časopisech, videům na internetu a jednomu seriálu se z malýho japonskýho econoboxu stala celosvětová celebrita. Všude, kde se objeví se najde řada lidí, která na ní ukáže prstem, ať už tomu autu fandí nebo ho naopak zatracuje. Příběh Asprerova Truena ale začal mnohem dřív, než “86 hype” přišla do států a do Evropy.


Proč padla volba zrovna na Trueno začne hned dávat smysl při pohledu na některý z předchozích aut, který Asprer vlastnil. Auta jako například Celica ze začátku 80. let nebo starší generace Civicu mají totiž s 86 společnýho víc, než se na první pohled zdá. Nemá moc smysl se o autě a jeho story rozepisovat, protože to už před náma udělali pánové z magazínu Import Tuner. Obsáhlej článek popisující veškerý detaily o tomhle autě najdete na linku tady.

Corollu upravily lidi z C2 Auto a i když se nejedná o žádnou extrémní stavbu (v autě zůstal interiér i původní motor), kvalitníma dílama C2 rozhodně nešetřily. Na autě sou díly od výrobců jako HKS (vačky, výfuk), TODA (všechno ostatní kolem vaček), Swift pružiny a tak dál. Perličkou jsou 16″ třídílný kola Panasport.

 

3 Responses to “C2 Auto AE86” (post new)

  1.  

    Brutal. A ten vzhled… super styl.

  2.  

    Opravdu krásná…mám co dělat!

  3.  

    [...] detaily na obou fotkách zjistíte že trueno které se oběví ve filmu je nejspíš to samé. Podrobnosti o C2 Auto truenu se můžete dočíst na [...]

Leave a Reply