Sideways.cz

King of Drift Slovakia round 4 – finale

Všichni asi již netrpělivě čekáte na reportáže z finálových závodů české a slovenské série. Máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta špatná je, že českého finále se nezúčastnil nikdo z redakce Sideways.cz, a proto vám reportáž z tohoto závodu nepřineseme. Naopak ta dobrá zpráva je, že i přes krátké čekání přinášíme reportáž ze závěrečného závodu King of Drift Slovakia, který se konal ne jinde než na Pezinské Babe (nedávno se na Slovensku postavil nový okruh, tak snad se poštěstí a alespoň jeden závod se bude příští rok konat tam). Déšť tentokrát vystřídalo mrazivé počasí, které až tak úplně nepřeje divákům, ale na druhou stranu přidá nějakého toho koně, zvláště pak u přeplňovaných aut.

Trať se od minula příliš nezměnila, ale důležitější je, že se změnila její orientace, tzn. že se jela v protisměru. Výsledkem tohoto počinu bylo zrychlení tratě a zvýšení náročnosti. Což dokázala výsledná úmrtnost aut, ať už v tréninku, nebo při samotném závodě. Naštěstí se nikomu nic nestalo a újmu tak utrpěly pouze peněženky jezdců. Naštěstí se toho jezdci i přes některé nepříjemné rány nebáli a stále jezdili naplno.

Tento Skyline R34 GT-T bohužel nenastoupil ani do kvalifikace, protože v tréninkových jízdách po probržděné zatáčce narazil do zatravněného valu a poškodil si tak mezichladič vzduchu a závod pro něj skončil. Japonské stroje tak zastupovali pouze 2 Nissany 350Z a 2 Nissany 200sx s14, jinak byla opět cítit nadvláda německé značky BMW.

Vítězem kvalifikace se stal Norbert Kováčik před Janem Balážem, aby bylo vidět, že nechce nechat titul českému závodníkovi jen tak. Na třetí příčce Timo Štikar a na čtvrté Ivo Vlček. O nemilé zpestření kvalifikace se postarala Kristína Špontáková, která katapultovala své BMW E34 z travnaté meze přímo do skály a skončila na střeše. Naštěstí z hrůzostrašné nehody vyvázla bez zranění, takže teď může nastoupit do příští sezóny s jiným vozem.

První sérii battlů se vyhli nejlepší tři jezdci kvalifikace, jelikož pro ně podle rozřazovacího pavouka nebylo soupeřů(málo závodníků). A v prvním kole nedošlo na velké souboje, jen u Petera Kurňavi (Nissan 350Z) a Lubomíra Peška (Nissan 200sx) se opakovalo kvůli přetočení obou jezdců v první jízdě a ve druhé jeli jezdci stejně a tak se opakovalo.

Ovšem v následujících battlech docházelo k opravdu těsným soubojům, kdy se nikdo nechtěl vzdát snadno. Vítězi a postupujícími do semifinále se stali Norbert Kováčik, Timo Štikar, Ivan Vlček a Honza Baláž.

V semifinálových jízdách došlo k několika nesrovnalostem v jízdach Tima Štikára a Nora Kováčika, kdy v jednom battlu nebylo jisté, zda-li Timo Nora vybrzdil, nebo ne. Ani jezdci ani porota nebyla jednotná a tak se jízda opakovala. Výsledkem byl vítěz battlu Norbert Kováčik. Z druhé dvojice postoupil Honza Baláž, o třetí místo tak spolu zápasili Timo s Ivanem Vlčkem.

Z boje o třetí místo vyšel lépe Ivan Vlček, který v první jízdě jel o něco lépe a druhá jízda mu tak stačila vyrovnaná. Po dvou nerozhodných finálových battlových jízdách se rozhodlo o vítězi finálového závodu King of Drift Slovakia ve prospěch Jana Baláže a ten tak potvrdil vítězství celého šampionátu.

Děkujeme za poskytnuté fotografie Veronice Ježkové.

Podrobnější výsledky naleznete na našem FÓRU.

 

4 Responses to “King of Drift Slovakia round 4 – finale” (post new)

 1.  

  Snad bude ten Slovakia Ring a doufam, že ten zákaz driftingu zmínili jen v souvislosti s těma 1. projížďkama a jejich vztah k tomuhle motorsportu obecně bude kladnej :)

 2.  

  super clanok, torchu ma mrzi ze musel prist z .cz a ze u nas nema kto napisat takuto bilanciu ani pani “kompetentni”.

  btw. dobra fotka ta prva ten fesak s tymi fesandami :)

 3.  

  Já sem se dohodl s pány kompetentními, že článek napíšu a je možnost ho použít na oficiálních stránkách, přeci jen jako porotce jsem stále uprostřed dění a organizátoři mají hromadu starostí okolo.

 4.  

  [...] Máme tu video z finálového závodu seriálu King of Drift Slovakia. Tento závod proběhl již před nějakou tou dobou, ale jako odměnu za čekání nám tvůrci z Drifting.sk zlepšili kvalitu videa. Reportáž z tohoto závodu si můžete přečíst ZDE. [...]

Leave a Reply