Sideways.cz

King of Drift Slovakia round 2

26.6. proběhla ve slovenských Piešťanech tuningová akce Carat Tuning Party, jejíž součástí bylo také druhé kolo slovenské série King of Drift. Po prvním závodě více či méně na vodě si každý divák i jezdec přál tentokráte trochu sucha. Bohužel se ani tento závod nepodařilo celý závod odjet za sucha. Trať byla zvolena poněkud netradičně, kdy se jezdilo do “osmičky” a jezdec musel najíždět jak na vniřní, tak vnější clipping pointy. Povrch byl v určitých místech až extrémně kluzký a jinde naopak velmi drsný, takže nebylo tentokrát vidět moc kouře.

Po seznámení jezdců s tratí, mohli začít tréninky, které kvůli náročnosti trati byly prodlouženy o více jak hodinu, aby jezdci mohli předvézt v kvalifikaci a později v battlech to nejlepší. Od začátku bylo vidět, že ne každému trať sedla a sžít se s ní nebude jednoduché. Ale na konci tréninku bylo již vidět, že jezdci trať dobře zvládají a nic již nebránilo tomu začít s kvalifikací.

V kvalifikaci bylo možno vidět velmi povedené jízdy, ale také nepřijemné jezdecké chyby i těch nejlepších, které naštěstí jezdce stály pouze body. Vítězně tak z kvalifikace odešel Timo Štikar, druhý Marian Nikš, třetí Tomáš Kodera a obhájce výhry z minulého kola King of Drift Slovakia Jan Baláž do battlů nastupoval až ze čtvrté pozice. Do kvalifikace nenastoupili dva jezdci kvůli technickým problémům. Další dva jezdci se nedostali v kvalifikaci do top 16 a tak pro ně tímto závod končil. Do battlů pak nenastoupili dva jezdci na jednom voze, protože nebyli spokojeni s výsledky kvalifikace, přesněji umístění jejich druhého jezdce na 16 příčce, který místo toho aby dokázal, že má na víc než 16. příčku, tak odjel a s ním i jeho týmoví kolega z 6. příčky.

Na battly bohužel horké počasí již nevydrželo a začalo vydatně pršet. Jestli se o trati dalo říci, že za sucha byla kluzká, tak za mokra měla adhezní podmínky asi jako kluzná fólie. Překvapení prvních jezdců bylo patrné, když z první zatáčky oba vyletěli až 15metrů mimo trať.

Další battly byly v duchu kdo se nepřetočí, ale pojede bokem. Čím víc však jezdci jezdili na mokru tím víc si začali zvykat a znovu předvádět battly jak se patří. Takže jsme se mohli rozhodně těšit ze zajímavého průběhu, kde se z jezdců s předtím menšími šancemi rázem stali favorité a i zkušení jezdci to neměli jednoduché s jinak slabými stroji soupeřů.

Ze závěrečných soubojů vyšel jako vítěz Martin Juhás s BMW E36 M3, jako druhý skončil obhájce minulé výhry Jan Baláž s E36 M3 3.0 a třetí se umístil Marián Nikš s BMW E36 V8. Gratulujeme všem závodníkům, kteří odstartovali do battlů i za těchto nepříznivých podmínek, někteří i přesto, že to byl jejich první battle, nebo i když potřebovali s autem ještě odjet domů. Těšíme se na další kolo King of Drift Slovakia, tentokrát snad na suchu.

Dále pak děkujeme lidem z Drifter.sk za poskytnutí fotomateriálu.

 

4 Responses to “King of Drift Slovakia round 2” (post new)

  1.  

    i pizzastroj předvedl bok :D

  2.  

    V trutnove uz taky rozjizdeji karosy jo :D

  3.  
  4.  

    Ja stale vravim,ze tie pizza auta maju daco do seba :D

Leave a Reply