Sideways.cz

CDS round 7: Who wants some more

Teď o víkendu jsme měli možnost shlédnout letošní předposlední kolo Czech Drift Series. Na začátku sezóny, kdy nebylo vůbec jisté zda se vůbec letošní sezóna podaří dát dohromady, nikdo nečekal, že se ve výsledku pojede 8 závodů a z toho 7 na okruzích v Mostě a Sosnové. Obnova nebyla pouze v místech, ale také v jezdcích. Objevilo se i několik nových závodníků, jako např. Míra Pecka, Petr Kůla a několik dalších.

Na tomto závodě byla nově možnost pro nováčky si v pátek zatrénovat z profíky za příznivé “startovné”, což tedy využilo méně lidí než se čekalo, protože lepší možnost startu do driftového světa asi není. Ale tak novinek stačilo a mohli bychom se vrhnout na průběh závodu, kde se zúčastnil i Sideways TEAM, problémy s motorem Matyáš vyřešil a auto opět funguje na výbornou.

Původně se měla kvalifikace jet už v pátek, ale bohužel se kvůli technickým komplikacím přesunula celá na sobotu, vše se ale zdárně podařilo stihnout a bez většího zdržení se mohlo postoupit do battlů. V kvalifikaci se podařilo zvítězit Mayáši Vaňkovi s jeho zelenou bestií ve zbarvení Sideways TEAMu, na druhém místě se umístil Zdeněk Wertheim za DOTZ team, na třetím místě Jan Baláž, který kvůli poruše středového ložiska na kardanu dokončil pouze 2 kvalifikační kola a s opravami auta do závodu měl co dělat.

Překvapením kvalifikace byl velice zdařilá jízda v podání Míry Pecky, kdy jízdě chyběli už jen větší úhly a trocha toho kouře pro lepší body. No a spíše nemilým překvapením pak kvalifikační výkon bratří Bezoušků, kteří skončily až v polovině startovního pole. A do velice nepříjemné situace se dostal Petr Kůla, který se rozjel do první jízdy kvalifikace tak nešťastně, že došlo ke srážce se svodidly a rázem se ze zeleného BMW stal spíše zelený rohlík, Petr však dokázal, že má srdce závodníka a s tímto autem pak absolvoval celý zbytek závodu.

Do prvních rozjezdů první tři jezdci kvalifikace nenastoupili, díky jejich umístění a menšímu počtu startujích závodníků postoupili automaticky. V těchto rozjezdech nedošlo k žádnému překvapujícímu souboji až v posledním se podařilo Standovi také trefit svodidla na stejném místě  jako Petr, naštěstí ne tak fatálně.

V druhých rozjezdech naopak nebylo jiných než velice napínavých soubojů, kde pavouk rozhodl o těchto dvojicích: Matyáš Vaněk – Míra Pecka, Ladislav Bezouška – Jan Baláž, Jakub Zapoušek – Petr Kůla a Stanislav Bezouška – Zdeněk Wertheim. Právě poslední zmiňovaná dvojice měla předpoklady k jednomu z nejlepších battlů tohoto dne, ale nedošlo pak ani na jedno opakování Zdeněk prohrál 6:4 (nedařilo se mu držet Standovu stopu a ani úhel) a 6:4 (kdy Standa kopíroval Zdeňka od startu do cíle a zařídil si tak postup).

Nejzajímavějším battlem těchto rozstřelů byl překvapivě souboj mezi Jakubem Zapouškem a Petrem Kůlou, kdy první battle dopadl nerozhodně 5:5 a 5:5, v druhém battlu zvítězila Jakubova zkušenost poměrem 8:2 a 6:4. V battlu mezi Matyášem a Mírou došlo bohužel také k drobné kolizi po přetočení Míry, ale naštěstí nic vážnějšího. Honza Baláž se pak o postup připravil při nejistých přehozech kdy nezachoval plynulost driftu a místo něho tak do semifinále postoupil Láďa.

Do semifinále tak proti sobě nastoupil Matyáš proti Láďovi a Jakub proti Standovi. První battle mezi Láďou a Matyášem dopadl nerozhodně 6:4 a 4:6 kdy oba jezdci si s výměnou pozic vyměnili i chyby, které udělali. V druhém battlu pak první jízda dopadla poměrem 5:5 protože Matyáš i přesto, že jel lépe (větší úhel) udělal chybu, ale zachránil chybu před srovnáním, jinak by byla jízda 4:6 pro Láďu, druhá jízda pak dopadla 6:4 kdy se Matyášovi podařilo kopírovat Láďu. Se Standou a Jakubem to bylo podobně, akorát tady to bylo 4:6/6:4 a pak 4:6/5:5. No a odsud tak postoupil do finále Standa.

Do finálového souboje se tak dostali favorité dne, kterým to v tréninku nejlépe šlo a již od první jízdy si nenechali nic zadarmo a jako první kopíroval Standa, který dokázal, že se toho nebojí a kopíroval Matyáše způsobem start/cíl. V případě kdy kopíroval Matyáš už nedokázal tak kopírovat svého soka a ještě k tomu mu vnucovat svojí přítomnost a tak finálový battle skončil 6:4, 6:4. Máme tak zajímavou situaci, kdy ve finálovém závodě se utkají bratři Bezouškové o titul mistra republiky. No a Sideways TEAM má zase další místo na stupních vítězů, kdy se ani nečekalo po poruchách, že se ještě Matýš na nějakém tom závodě ukáže.

Máme ještě jednu novinku započínající víceméně tímto závodem a to že kluci Lukáš a Martin se připojili k Sideways.cz a budete si moci užívat od nich články a fotky (ukázku fotek už máte v tomto článku).

Chtěl bych vás ještě pozvat na finálový závod Czech Drift series, který se bude konat opět v Sosnové u České Lípy a to 4.9.2010. Myslím, že se rozhodně bude na co dívat.

Kompletní galerii fotek ze závodu naleznete ZDE .

Celkové výsledky závodu ZDE .

 

3 Responses to “CDS round 7: Who wants some more” (post new)

  1.  

    [...] Kompletní reportáž a fotky ze závodu najdete na sideways.cz. [...]

  2.  

    Koukal sem na video a líbí se mi že pokaždý tu trať trochu změníte. to se cení!

  3.  

    Nedá se jezdit pořád na stejný, na finále bude jiná asi uplně. :-)

Leave a Reply