Sideways.cz

CDS round 6: No Fear

Beze strachu, to sedí o všech jezdcích, kteří se v sobotu účastnili závodu 6. kola Czech Drift Series opět na okruhu u České Lípy. Ptáte se proč? Protože tentokrát byla vytvořena (z toho co dovoluje Sosnová) trať, která měla velmi rychlí nájezd těsně okolo svodidel do první zatáčky. Už na suchu se nejedná o jednoduchou záležitost, o to složitější je to pak na vodě, zvlášť když se na traťi po vydatném dešti objevili louže.

Pokud by si někdo myslel, že drifty na vodě postrádají smysl, tak se plete. Drifty na vodě nabírají uplně novou dimenzi. Jezdci najednou musí počítat s dalšími aspekty a zajet dobré kolo je mnohem složitější než na suchu. Zvláště pak když se jede na okruhu, který na mokru klouže opravdu hodně. Nevýhodou je chybějící kouř a určité zpomalení nájezdové rychlosti.

Do závodu se díky nepřízni počasí přihlásilo 12 jezdců. Novinkou byli dva jezdci a to Vlasta Nezdařil, který letos startoval poprvé v CDS a ještě Michal Pour, který se vrátil po několika letech. Asi mu už nestačilo pouze hodnotit v porotě a tak porotcování předal dál a pustil se zpět do závodění. Nevrátil se však v klasickém mnichovském autě (i když to bylo v plánu), ale v Nissanu 200sx s13, se kterým loni závodil Kryštof Kokoška. Auto dostalo jiné válečné zbarvení a bezpečnostní rám. První závod v novém autě tak dopadnul 7. místem celkově.

Kvalifikace dopadla nejlépe pro Ladislava Bezoušku. Jelikož bylo pouze 12 jezdců, tak víceméně šlo v kvalifikaci “pouze” rozřazení do battlů a o to kdo postoupí do top 8 automaticky, těmito jezdci byli: Ladislav Bezouška, Stanislav Bezouška, Zdeněk Wertheim a Jakub Zapoušek. V prvních roztřelech vypadli jezdci: Vlasta Nezdařil, Petr Kůla, Stanislav Rydlo (který si opět neodpustil možnost pořádně rozorat okolí traťi) a Miroslav Pecka, který bojoval proti výše zmiňovanému M. Pourovi a souboje byly velice vyrovnané, došlo i na opakování, ale ve výsledku rozhodlo přetočení Míry.

V top 8 byl nejzajímavějším souboj mezi Ladislavem Bezouškou a Karlem Bourou, kdy první battle dopadl 4:6 a 6:4 a došlo tak na opakování. V tom zvítězil pak Láďa, který dokázal, že se balónku naplněného vodou u stěny nebojí (první clipping point) a vyhrál 6:4, 6:4. Do semifinále se také dostali Zdeněk Wertheim, Jakub Zapoušek a Standa Bezouška.

V semifinálových jízdách trať začala osychat, ale to ztížilo situaci o to víc, že nyní se střídali tři druhy povrchu mokrý, suchý a stojící voda. Bohužel tak v obou semifinálových battlech rozhodlo přetočení jezdce a do finále nepostoupili bratři bezouškové. Třetí místo pak vybojoval Standa Bezouška, Láďa se stále potýká s technickými problémy a uvidíme jak pro něj skončí dobře započatá sezóna.

Ve finálových jízdách se bylo opravdu na co koukat, oba jezdci jsou totiž zvyklí jezdit velmi vyrovnaně a jen tak je nic nerozhází a ta z chirurgickou přesností projížděli trať. První battle tak dopadl 6:4 a 4:6. V druhém battlu pak ve výsledku rozhodl jediný bod, kdy přeci jen Zdeněk zajel trať přesněji a zajistil si tak místo na na nejvyšším stupni vítězů.

Děkujeme za poskytnutí fotografií serveru erasport.cz, na tomto serveru můžete naleznout i kompletní galerii. No a mě nezbývá nic než se rozloučit a pozvat vás na další závod, který se koná 21.8.2010 opět na Autodromu Sosnová, tentokrát zkusíme vytvořit nějakou záludnost ve tvaru traťi, aby to jezdci neměli jednoduché. Takže doražte.

porota

 

No Responses to “CDS round 6: No Fear” (post new)

 

Leave a Reply