Sideways.cz

CDS 2010 round 1

Tak už se konečně i u nás po první drift tréninku v Sosnové rozjela i naše česká drift sezóna s prvním závodem Czech Drift Series. Historicky poprvé mohli jezdci poměřit své síly v oficiálním zavodě na mosteckém okruhu. I když se jednalo spíše o přípravy na hlavní závod v Mostě, který se koná 5.-6.6., tak se rozhodně bylo na co dívat.

Závodníků se sjelo pouze 9, ostatní se nedostavily buď kvůli technickým problémům, kvůli tomu, že se závod jel ve čtvrtek, nebo proto, že si nevěřili na velkém okruhu. Proč přípravy na hlavní závod? Protože se jednalo pouze o kvalifikační závod, při kterém šlo hlavně o to aby se jezdci rozřadili pro battly. Závodníci měli na kvalifikaci i tréninkové jízdy pouze 2 hodiny a tak jezdci prokázali svojí profesionalitu a nakonec se stihly i tréninkové battly.

K trati: hodnocený úsek na okruhu byli tři zatáčky za matadorem. Hodnoceny byly nástřel před první zatáčkou, tři clipping pointy (v každé zatáčce jeden), průjezd zatáček. Druhou polovinou hodnocení byl osobní dojem rozhodčích, kdy při závodě je tento faktor větší, protože se dá trať projet několika způsoby a velmi záleží na stylu jezdce (rychlost, agresivita, plynulost a stopa).

Jízdy byly rozděleny na dvě hodinové části. Jezdci si mohli určit, která jejich jízda bude ta kvalifikační. V druhých rozjezdech došlo k mírné úpravě prvního clipping pointu, jediný jezdec, kterého to mohlo omezit byl Stanislav Bezouška, který měl už všechny kvalifikační jízdy za sebou. Standa, ale se změnou prvního clipping pointu souhlasil a vzdal se nároku na prostest.

Výsledky 1. závodu CDS kvalifikačního kola v Mostu jsou následující:

1      1         Standa Bezouška       95,3     BMW E30 336i
2      12      Ladislav Bezouška     89,3      BMW E30 336i
3      10     Matyáš Vaněk             85,3      BMW E30 335iK
4      18      Zdeněk Wertheim      82,3     BMW E36 M3
5       8       Jan Baláž                     75       BMW E36 M3
6      13     Adam Vrtílka                73,3     Nissan 200sx s13
7      21     Jakub Zapoušek          71,3    BMW E30 335i
8      22     Karel Boura                  64        Nissan Silvia s15
9       6       Stanislav Rydlo          61,3     Nissan 200sx s13

Celou galerii můžete naleznout ZDE

 

2 Responses to “CDS 2010 round 1” (post new)

  1.  

    [...] battly. Ze začátku byli jezdci spíše opatrní a nechávali si rozestupy, jako tomu bylo i v kvalifikačním závodu. Tentokrát však se velmi rychle oklepali a začli tlačit na pilu již po 20minutách tréninku [...]

  2.  

    [...] jsme se dočkali pokračování prvního kvalifikačního závodu na okruhu Autodrom Most. Jelikož účást závodníků byla daleko vyšší, než v závodě [...]

Leave a Reply