SIDEWAYS.cz http://www.sideways.cz Thu, 13 Feb 2020 21:49:44 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.1 en hourly 1 Hello world http://www.sideways.cz/cars/hello-world-5/ http://www.sideways.cz/cars/hello-world-5/#comments Thu, 13 Feb 2020 21:49:44 +0000 Radek http://www.sideways.cz/cars/hello-world-5/ Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

]]>
http://www.sideways.cz/cars/hello-world-5/feed/ 0
Hello world http://www.sideways.cz/cars/hello-world-4/ http://www.sideways.cz/cars/hello-world-4/#comments Tue, 11 Feb 2020 01:01:01 +0000 Radek http://www.sideways.cz/cars/hello-world-4/ Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

]]>
http://www.sideways.cz/cars/hello-world-4/feed/ 0
Hello world http://www.sideways.cz/cars/hello-world-3/ http://www.sideways.cz/cars/hello-world-3/#comments Mon, 03 Feb 2020 14:05:26 +0000 Radek http://www.sideways.cz/cars/hello-world-3/ Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

]]>
http://www.sideways.cz/cars/hello-world-3/feed/ 0
Hello world http://www.sideways.cz/cars/hello-world-2/ http://www.sideways.cz/cars/hello-world-2/#comments Sun, 02 Feb 2020 13:43:58 +0000 Radek http://www.sideways.cz/cars/hello-world-2/ Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

]]>
http://www.sideways.cz/cars/hello-world-2/feed/ 0
Hello world http://www.sideways.cz/cars/hello-world/ http://www.sideways.cz/cars/hello-world/#comments Thu, 30 Jan 2020 21:25:54 +0000 Radek http://www.sideways.cz/cars/hello-world/ Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

]]>
http://www.sideways.cz/cars/hello-world/feed/ 0
Drift heaven? Ebisu! http://www.sideways.cz/random/drift-heaven-ebisu/ http://www.sideways.cz/random/drift-heaven-ebisu/#comments Wed, 19 Jun 2013 21:54:34 +0000 Awatar http://www.sideways.cz/?p=2744 Dlouho se na našich stránkách nic neobjevilo, buď proto že nebylo o čem psát nebo nebyl čas, protože je přeci jen lepší pálit pneumatiky na konečně funkční s13 než vysedávat u počítače. Teď se ke mě dostala informace, která nejde nezveřejnit. Tobias ze Speed Industries, mi na závodech ve Francii řekl, že budou pořádat druhý výlet do Japonska na okruh Ebisu a zúčastnit se může kdokoliv z vás.

O co se tedy vlastně jedná? Jak už bylo řečeno lidi od Speed Industries se pro nezapomenutelný zážitek rozhodli vytvořit akci pro milovníky jízdy dveřmi napřed. Prvně bych se vám chtěl omluvit, že sem vás neinformoval o první možnosti se podívat na Ebisu toto jaro. Tak a teď zpět k “výletu”, kdo by čekal výlet ve stylu pokukování s foťáčkem a možnost se podívat na Ebisu na pár hodin, tak se poměrně plete. Jedná se o vyzkoušení si japonské “Mekky” na vlastní kůži ač už s vlastním nebo s pujčeným autem.

Takže co můžete čekat od balíčku připraveného Speed Industries?

Pro začátek jsou dvě noci v Tokiu, aby ste se dokázali alespoň trochu aklimatizovat a doma říct, že ste viděli i Tokio.

Následuje doprava z Tokia do Ebisu, kdy není potřeba cokoliv řešit a vše je připravené.

Oproti jarnímu Ebisu pro vás připravili o jeden den ježdění navíc, takže vás celkem čeká 5dní a jedna noc ježdění. Což je i pro velmi ostříleného driftera pořádná porce ježdění na kterou do smrti nezapomene.

Předběžný časový plán:
Přílet do Tokia 10. listopadu
2 noci v Tokiu
12. v úterý se odjíždí do Ebisu
Středa a čtvrtek ježdění na okruhu Ebisu
Pátek Drift závod a možnost porovnat síly a úroveň osvojení si trati
Od sobotního rána do nedělního večera ježdění na všech tratích Ebisu (ano i v noci)
Pondělí ráno cesta zpět do Tokia a odlet
Více ZDE

K dispozici jsou tři balíčky (ceny ve švýcarských francích):

1. ve kterém je i cena zapůjčení vozidla Cena: 3350,- CHF
2. kde se dohodnete se speed industries na zakoupení vozidla a jezdíte ve svém Cena: 2650,- CHF
3. možnost kdy vám bude stačit atmosféru jenom zažít, ale nebudete potřebovat jezdit Cena: 1100,- CHF

Balíček neobsahuje:

- Let do Tokia a zpět (jelikož účastníci jsou z různých částí Evropy, bylo by to příliš složité)
- palivo a pneumatiky, každý má jinou spotřebu
- jídlo a pití, stejně jako u paliva a pneumatik, jenom tu navíc hraje roli i chuť
- transport z letiště na hotel v Tokiu, kvůli rozdílnému příletu

Takhle vypadal poslední výlet:

Co se týká možnosti zakoupení drift auta, tak Speed Industries pomůže z výběrem a nechá dopravit auto na okruh Ebisu. Co nakonec s autem? Jsou tři možnosti a to 1) auto se natolik zalíbí, že si ho budu chtít nechat, pak je možnost dopravit auto do Evropy v kontejneru, za 2) auto se prodá přímo na místě, za 3) auto nepřežije driftové šílenství a na místě se rozebere a použitelné díly se pošlou do Evropy na případný prodej (samozřejmě lze i zdravé auto rozebrat na díly a ty si nechat poslat, vzhledem k nízké pořizovací ceně aut v Japonsku by pak mohl člověk získat i víc, než kolik za auto dal.

A pak se zde ještě nabízí možnost si auto zapůjčit, příkladem je výše zobrazeny Nissan Skyline R32 GTs-T, se kterým se jezdilo na jaře. Bližší specifikaci naleznete ZDE. Zde pak platí pravidlo, že když auto rozbiju, tak si ho musím koupit.

Pokud vás tato možnost zaujala, příhláška ZDE.

No a pro ty, kteří ještě váhají tu máme video ve kterém se nám představuje několik možností okruhu Ebisu:

]]>
http://www.sideways.cz/random/drift-heaven-ebisu/feed/ 0
Closing 2012 http://www.sideways.cz/races-sessions/closing-2012/ http://www.sideways.cz/races-sessions/closing-2012/#comments Wed, 07 Nov 2012 12:01:05 +0000 Awatar http://www.sideways.cz/?p=2739 První listopadovou sobotu proběhla rozlučka s letošní sezónou 2012. Jak jinak než dveřmi napřed a ve společnosti tentokrát pouze japonských aut z klubu JDM-Meeting. Původně bylo vše naplánováno jinak a rozlučkou měla být již ta předchozí sobota na Mosteckém okruhu, ale kvůli tomu, že tehdá sněžilo a teď ne, bylo všechno jinak. Pár otužilců se sice pustilo do boje se sněhem, ale ta pravá oddechová akce přišla až nyní.

Vlastně ani tato akce nebyla nějakým způsobem plánovaná dopředu, ve středu jeden ze zakladatelů JDM-Meeting srazu řekl, že by bylo fajn se sejít v sobotu na letišti jako poslední letošní akci. Tak se i stalo, bohužel samotný organizátor dorazit nemohl. Už ráno bylo jasné, že ten den bude počasí přát.

Po příjezdu na letiště a vyřešení pár administrativních úkonů a přesunu na blíže nespecifikovanou plochu v blízkém okolí, se mohlo konečně začít jezdit.

Bohužel takovéto akce nejsou až tolik o tom o nich psát, ale spíš na nich být, tak už jenom ve stručnosti přehled modelů, které se zúčastnili: Nissan 200sx s13, s14 a Silvia s15, Mazda RX-7 FC3S, Mitsubishi Lancer EVO X, Subaru Impreza Type-R, Subaru Impreza GT, no a tato sestava rozhodně na naše končiny vůbec není špatná! Teď už pár fotek.

Album Sideways.cz
Album by Chose
Album by Svobyrider

Tak se snad setkáme v podobné, nebo lepší sestavě i příští rok. B-)

]]> http://www.sideways.cz/races-sessions/closing-2012/feed/ 1