Sideways.cz

The Camo Wagon

Při pročítání “starších” článků na Speedhunters.com se mi podařilo narazit na jednu zvláštnost a tou je tenhle kombík. Vzpomněl sem si přitom na Jakuba Zapouška, který se účastnil Czech Drift Series právě také s kombíkem a lidé to považovali za velkou zvláštnost. Přitom tento druhý kombík jezdí hned u sousedů v Německu International Drift Series (IDS) a pochází ze Švýcarska.

Toto combi započalo svůj život v roce 1991 jako BMW E30 325i touring s koženým interiérem a dobrou výbavou. V roce 2007 ho však do rukou dostal Michael Sahli a auto dostalo pořádnou dietu a původní agregát musel jít pryč.

Na jeho místo se dostal 3,6l řadový šestiválec S38B36 z Michaelova daily auta BMW E34 M5. Ze stejného dárce je pak i převodovka. Motor dostal ještě karbonový airbox aby se mu lépe dýchalo.

Že u auta bylo opravdu hleděno na každý gram dokazuje fakt, že všechny snímatelné díly karoserie jsou z laminátu a okna jsou z lexanu, …

a uvnitř nezůstalo místa ani pro palubku. Nevýhoda této kombinace je výhřevnost, minulí rok když se reportér Speedhunters s Michaelem svezl, tak se mu podrážky bot přiškvařili k podlaze.

Několik německých závodníků má kontrakty s výrboci kol, nebo s tuning shopy, která nabízejí pouze těžká kola, naštěstí Mich získal sponzora Barracuda Wheels, který prodává také těžké tuningové disky, ale naštěstí také lehké závodní.

Pokud byste tento kombík chtěli vidět v akci ještě letos, tak budete mít možnost na závodech IDS a to 09./10.10. Eurospeedway Lausitz a 29.-31.10. Nürburgring M-Schleife.

 

 

One Response to “The Camo Wagon” (post new)

  1.  

    libovej wagon

Leave a Reply