Sideways.cz

Sideways Team 2011

Jak jste si již mohli všimnout sezóna 2011 pro Sideways Team v české sérii Czech Drift Series nebyla nikterak úspěšná, vlastně ani být nemohla. Proč? Bohužel nebylo dostatek finančních prostředků, nebo času na odjetí celé sezóny. S tím jak úroveň stále stoupá, s tím stoupají i náklady. Naštěstí vše dobře dopadlo, alespoň na poslední závod letošní sezóny Matyáš se svou zelenou e30 dorazil. U takovéhoto historického okamžiku jsme samozřejmě nemohli chybět.

A jak to všechno dopadlo? Na to, že v letošní konkurenci je už i motor m30 s kompresorem eaton M90 příliš slabý, tak velmi dobře. Kvalifikace na pěkném 4. místě, na to že celý rok stálo auto v garáži velmi pěkný výsledek. Bodový zisk v kvalifikaci byl 91,33 bodů a před Matýšem se umístil na 4. místě Petr Mühlau s 92,33 body, na druhém místě Zdeněk Wertheim (který se stal mistrem ČR) s 94 body a na prvním místě obhájce titulu z loňského roku Stanislav Bezouška s bodovým ziskem 98,33 bodu.

No a pak došlo na battly v prvním battlu se podařilo Matyášovi vyřadit Vojtu Dvořáka, tomu se však stalo až v TOP 8 jezdcích jelikož díky dobrému výsledku se podařilo postoupit z TOP16 automaticky. V dalším battlu se Matyáš setkal se Zdeňkem Wertheimem, který se na okruhu v Brně také potýkal s výkonovým nedostatkem, takže byl souboj vyrovnaný. Matyášovi se podařilo Zdeňka vyřadit již po prvním battlu (2 jízdy), kdy z obou jízd vyšel s výhodou a tak již nic nebránilo v cestě do finále.

Finálový souboj se tedy odehrával mezi Matyášem Vaňkem a Stanislavem Bezouškou v té době ještě úřadujícím mistrem ČR. Zde se však projevil již zmíněný výkonový deficit a Standa ho také jak se patří využil. Ovšem za těchto podmínek je i druhé místo velmi dobrým výsledkem. Mates tak ukázal, že i po roce bez závodění se dokáže dostat velmi rychle do formy, která mu získá 2. místo.

Pokud chcete vidět Matyáše závodit i v příštím roce na více než jednom závodě, zkuste sehnat sponzora, který chce investovat do Motorsportu a rád vidí “svého” jezdce na stupních vítězů. B-)

Photos by Ondrej Kroutil

 

No Responses to “Sideways Team 2011” (post new)

 

Leave a Reply