Sideways.cz

Rotary prcek

Co se stane, když spojíte jedinečnost Wankelovýho motoru z RX7 2.generace a nejprodávanějšího sportovního auta Mazdy MX5 1.generace? Tahle úvaha zastihla majitele této krásné MX5 Vancouveru.

Článek pochází ze Speedyho blogu Rotary Dreams. Určitě si ho nezapomeňte uložit do záložek!

Na exteriéru se neudály zásadní úpravy, ale přesto nějaké najdeme jako Garage Vary přední spoiler, blatníky jsou rozšířeny pomocí nástavců GR craft a kryt “mrkačky” byl vyměněn za kus s průduchem od RS Aizawa. Celek hezky doplňují kola Sportmaxx 002 v rozměru 16×8 et0 obuty do pneumatik Kumho RSX. Na podvozkové části se také odehrálo pár změn. HKS Hipermax II coilovers společně s Racing Beat stabilizátory.

V motorovém prostoru se událo nejvíce změn na celém autě, začíneje výměnou motoru za 13B 6port. U mnohých takto provedených přestaveb by jste očekávali, že bude mít pod kapotou verzi přeplňovanou turbodmychydlem, ale v tomhle případě se zůstalo hezky u nepřeplňované verze, která je doplněna dvojitým karburátorem Weber 48, a na zakázku udělanými svody sání i výfukovýmy svody. Toto je doplněno portováním typu Bridge Port. Celek dává úctyhodných 220koní na zadních kolech což neni špatné pro motor o objemu 1,3l bez turba ne? Samozřejmě tento výkon by nepřenesla seriová spojka, který byla nahrazena odlehčeným setrvačníkem a spojkovým kitem Action 6-puck a zadní diferenciál byl vyměněn za odolnější 2way z dílen Maruha motors.

V interieru se toho moc neudálo, jenom takové obvyklé změny jako Nardi Classic volant, KG works zkrácené řazení společně s hlavicí Trust power. Největší změnou která se zde udála je pouze Micron3 ukazatel, a další věc které si hned všimnete je polorám Cusco.

Tady je vidět i jeho auto na běžné ježdění nebo na jěždění přes zimu, MX5 ve stejné barvě akorát ne tak upravená, tomu říkám slabost pro jeden model od jedné automobilky.

Autor: Speedy_s

 

4 Responses to “Rotary prcek” (post new)

 1.  

  Nedivim se slabosti pro mx-5, kdo s ní nekdy protahoval horské zatáčky tak ví…

 2.  

  zacinaj se mi ty miaty libit

 3.  

  To auto se mi líbí čím dál tím víc :)

 4.  

  Kluci miata nejlepsi a tenhle prcek ?! moc dobrej ulet , pokud to vyjde tak ji uvidite i v čr :)

Leave a Reply