Sideways.cz

Lovely Hungarian Drifter

Konečně se nám blíží sezóna 2010 a s tím také spojené novinky. Pro tento rok si pro nás jedna maďarská drifterka jménem Nikolett Szántó připravila překvapení. To že je její E30 na prodej, ste si už před nějakou dobou mohli všimnout. Je tedy logické, že se připravovalo něco nového. Nikol zůstala věrná značce z německého Mnichova. Ovšem trojková řada jí již omrzela, stejně tak i počet válců.

Abych vás už déle nenapínal, tak vám prozradím, že se jedná o Z4 minulé generace s motorem V8 s M5 E39. Tato stavba byla, po vzoru ze západu (US FormulaD) i z východu (JAP D1GP), vzata od základu a kompletně celé auto bylo přestavěno. To jenom ukazuje, že se s driftingu stává opravdu profesionální sport i v Evropě, kde to jde přeci jen o něco pomaleji. Takovéto stroje však nevídáme pouze za louží, ale i blíže např. s15 od Driftworks.

Jak už bylo řečeno jedná se o motor BMW S62 tedy V8 5.0 s 400koňmi v sérii. Tento motor má však úpravu v podobě plně programovatelné jednotky a naladěn byl tak aby měl lepší odezvu a také přibyl nějaký ten plnokrevník. Nesmíme samozřejmě zapomenout na závodní sání a výfuk. Motor při instalaci do kastle Z4 byl posunut co njevíce dozadu, aby se dosáhlo co nejlepšího vyvážení karoserie.

Dovnitř karoserie se nastěhoval bezpečnostní rám, skořepiny Sparco, z původního interiéru pouze palubka a také spousta toho závodního náčiní, na které můžeme být zvyklí u okruhových speciálů. No a vidíte ten karbon všude?!

Zavěšení obou náprav bylo kompletně předěláno.

Jinak je vidět, že nové auto dělá Nikol velkou radost, tak ještě aby si s ním ještě dobře vedla i v sezóně 2010.

 

3 Responses to “Lovely Hungarian Drifter” (post new)

  1.  

    No tak to je parada…

  2.  

    aj ja chcem taku holku :P

  3.  

    …to mi vsichni chcem, ale…

Leave a Reply