Sideways.cz

JDM-Drifters.com Skyline R33

Když jsem začal psát první řádky o tomto Skylinu R33, tak jsem si uvědomil, že jsem vlastně doteď nikde nenarazil na jakoukoli zmínku o driftování v Rakousku. Všichni víme, že třeba v Polsku nebo Maďarsku jsou drifty už dost rozšířené, ale co se proboha jezdí v Rakousku?

A proč sem vlastně tahám Rakousko? Důvod je poměrně jednoduchý, tento R33 sice vypadá jako typický Skyline z Anglie nebo z Japonska, najdete ho ale za hranicí našeho jižního souseda a jeho majitel s ním letos plánuje odjet celou sezonu Drift Challenge Austria. A kdo ví, třeba se někdy ukáže i na CDS.

Skyline se do Rakouska dostal díky společnosti Waffenschmiede.at a už od předchozí majitel ho vybavil řadou příjemných drobností, které na takový Nissan běžně patří. Znáte to, výfuk, turbo timer, vyšší plnící tlak a tak dál, stejně jako v případě snad všech aut, které zde na webu máme. Výsledkem bylo velice příjemných 300 koní.

Díky tomu, že se předchozí majitel v Japonsku o téměř všechny potřebné mechanické úpravy již postaral, mohli se pánové z Gratzu vrhnout na úpravy exteriéru a dalších lehčích úprav a oprav jako bodykit od EP Racing, Nardi volant a nějáké to vyházení interiéru.

A co vlastně všechno na autě najdete? Je to pestrá škála produktů od APEXi jako Power FC, větší turbo (bohužel bez bližších specifikací), APEXi Power intake, Z32 MAF, kompletní průchozí výfuk včetně downpipe, Bilstein coilovery a řadu výztuh od APEXi a z výkonnějšího GT-R.

 

5 Responses to “JDM-Drifters.com Skyline R33” (post new)

 1.  

  Dneska jsem na něj koukal na DW :-D

 2.  

  Ty cvoci tam jezděj na kropený dráze, aby šetřili gumy?!

 3.  

  ted sem si toho taky všiml, jsou moc přehýčkaní…

 4.  

  Oni jazdia na vode kvoli ekologom, nemozu driftovat na suchu (pre prach, smrad a bordel z gum) a budte si isti, ze sa im to nepaci… bohuzial sa s tym neda nic robit :-(
  Bol som sa u nich pozriet na driftovych pretekoch, bez kvilenia gum a bez dymu je to dost nuda :-)

 5.  

Leave a Reply