Sideways.cz

Bazar: Like a brand new

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si koupili nové auto? Já osobně jsem vždy skončil u toho, že v nabídce automobilek nebylo nic co by za rozumné peníze nabízelo hodně zábavy. Žádná zbytečná váha navíc v podobě někdy až nesmyslné výbavy, zadní náhon, kvalitní motor, ale zase ne zbytečně velký. Také funkční tuhé šasy s adekvátním podvozkem a brzdným systémem, no a pokud možno samosvorným diferenciálem.

V poslední době se například objevil Hyundai Coupe Genesis, který by tyto požadavky mohl splňovat. Vyrábí se ve dvou motorizacích 2.0T (210koní, 299Nm) a 3,8 V6 (223koní, 361Nm), dělá se i se samosvorem a Brembo brzdným systémem. Bohužel tohle auto má hned dva háčky. První: “Dá se vůbec věřit korejskému autu, že by zvládlo ne příliš choulostivé zacházení?” a druhý “Cenovka zveřejněná pro americký trh se pro ten evropský výrazně liší.”. Takže zase zpátky na začátek.

Pak mi to došlo, je skoro nemožný koupit takové auto nové, no ale jak se můžeme přesvědčit, tak stále mezi námi existují blázni jako Karel Boura díky kterým si můžeme pořídit auto, které je skoro jako nové. Jedná se o Nissan Silvia s15 s volantem vlevo a českými doklady. Když se podíváte na fotky přestavby, tak se dá poznat kvalita odvedené práce a člověk může mít všechny jistoty jako u nového auta. Tedy skoro všechny, nedostanete kouzelnou 7mi letou záruku jako u korejského prodejce. Ale ruku na srdce, kdyby vám někdo nabídl takové auto za poloviční cenu akorát bez záruky váhali byste dlouho? Já ne, protože od reklamací v dnešní době stejně nelze čekat žádné zázraky. No a v neposlední řadě čemu se dá věřit víc Japonci bez záruky, nebo Korejci se zárukou?? No a tahle s15 je za 400.000,-.

Investice v autě:
ceně S15 …. 300000
dovoz …………. 30000
S14 na díly ….. 80000
klempíř ………. 30000
lakýra ………… 30000
elektro ……….. 20000
přetahání brzd, klimy …. 50000
nové díly ……… 50000
veškeré náplně, filtry .. 20000
palubka (laminát) .. 15000
Po pravdě je zvláštní koukat na všechny ty částky s vědomím, že auto je za 400k, ale majitel holt měl velké oči a než se nadál tak zjistil, že je vlastně tahle s15 v jeho vozovém parku tak nějak navíc a že na ní nemá čas.

Upřímně se divím, že takovéhle auto se ještě neprodalo, možná někoho odradila nutnost dodělání palubní desky a rozvodu vzduchu pod ní. Naštěstí se v Čechách již najdou firmy, které by se s takovýmto problémem mohli zdárně poprat a  i když by si to nechali zaplatit, tak to pořád bude bezkonkurenční poměr cena/výkon.

Pokud máte zájem zkuste topic např. na 200sx fóru.

 

No Responses to “Bazar: Like a brand new” (post new)

 

Leave a Reply